Karykatury, które wykonuję na imprezach, np. na weselach czy eventach albo realizowane karykatury ze zdjęć są obrazami statycznymi. Czyli klient otrzymuje karykaturę jako pojedynczy rysunek lub kolorową akwarelę i jest to obraz statyczny, pozbawiony ruchu. Również kiedy rysuję karykatury na imprezie to goście oglądają, jak na czystej, białej płaszczyźnie kartki powstaje zabawny wizerunek osoby, która jest rysowana. Kiedy karykatura po 3 minutach jest gotowa to mamy twarz „zatrzymaną w kadrze” ołówkiem rysownika karykaturzysty.
Inaczej jest w przypadku filmu animowanego, skupiam się na filmie rysunkowym bo taka animacja rysowana mnie najbardziej interesuje.
Aby powstał film tradycyjny to włączamy kamerę i filmujemy aktorów. W przypadku animacji jest inaczej. Najpierw każdą z np. 24 klatek filmu (w animacji może być ich 12) musimy narysować jako oddzielny obrazek. Potem te obrazki sfotografować a następnie „puścić” w ruch, jeden po drugim. Dopiero wtedy obrazek, w tym wypadku karykatura z nieruchomego staje się ruchomym. Aby uzyskać ruch muszę więc wykonać więcej niż jedną karykaturę. Ponadto ta sama twarz na każdym rysunku musi mieć nieco zmieniony kształt aby uzyskać wrażenie ruchu. Tak powstaje animowana karykatura.